Adventure golf

adventure-golf-bezdekov Adventure golf je oblíbeným rekreačním i profesionálním sportem a především rodinnou zábavou.Je to v podstatě klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových drah. Způsob hry je ale zcela odlišný.

Klasické překážky známé z minigolfu zde nenajdete, na jamkách (drahách) jsou různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní pasti a písečné bunkry – tedy stejně jako u golfu.

Hráči během hry smí nebo dokonce musí chodit po jamkách. Minigolfový povrch na adventure golfu se dá rozdělit do dvou kategorií. Adventure golf s umělou trávou a s filcem.

1. Adventure golf s umělou trávou

Je rozšířen nejvíce v USA, kde ho ke svým turnajům využívá US PMGA. Ke hře na umělé trávě je povolen pouze jeden typ míčků, a to golfové míčky. Jednotlivé jamky jsou různorodé a jejich délky se pohybují od dvou metrů až např. po metrů osmdesát. I šířka se pohybuje od jednoho po pět metrů. Mantinely tvoří ponejvíce malé cihličky, které nejsou absolutně hladké, a proto odraz není pokaždé pravidelný.

Pořádány jsou i turnaje, kde neplatí obecně známá minigolfová pravidla o šesti úderech a případném zapsání „sedmičky”, ale jamka je zapsána až po jejím „pokoření”.

2. Adventure golf s filcem

Je rozšířen nejvíce ve Velké Británii, kde ho ke svým turnajům využívá BMGA. Pravidla a „překážky” se téměř shodují s hrou na umělé trávě v USA. Největší rozdíl je tak pouze v povrchu, který je tvořen kobercem, který připomíná filc. Proto jsou také povoleny a hojně využívány veškeré minigolfové míčky, které ale bohužel odrazy od mantinelů značně „trpí”.

Některé dráhy jsou pak vytvořeny (stejně jako i na některých hřištích v USA) i tak, že míček putuje určitou část ve vodním toku.

Nezřídka jsou dráhy vytvořeny z několika „dílů”, kde míček propadá rourami do dalších dvou až tří částí, odkud potom hra pokračuje.

V České republice je vybudováno první profesionální hřiště tohoto typu. Jedná se o 18-ti jamkové hřiště splňující certifikaci, kde je povrch řešen umělou trávou. Areál navíc poskytuje nevšední zázemí. Naleznete jej několik kilometrů od Prahy a kousek od Kladna, více informací na www.adventuregolf.cz.

Objednejte si u nás adventure minigolf!

Reference