Pit-Pat minigolf

Vyzkoušejte novinku v České republice – Pit-Pat!

ppgolfPit-Pat vznikl spojením dvou sportovních odvětví – minigolfu a biliáru.

Je to vlastně biliár s minigolfovými překážkami, které se překonávají jako u biliáru – tágem.

Pit-pat je možné postavit jak venku na volných prostranstvích (jako součást ubytovacích a rekreačních zařízení, sportovních či školních hřišť, je vhodný do veřejných parků či do soukromých zahrad) nebo jako indoor minigolf do interiérů různých hal, restauračních či sportovních zařízení.

Pro stavbu kompletního 18 ti jamkového Pit-pat hřiště doporučujeme plochu kolem 120 m2.

Je možné si pro začátek pořídit jen několik stolů a podle zájmu si kompletní minigolfové hřiště Pit-Pat dokupovat postupně. Naučíme Vás pravidla minigolfu či zdarma a nezávazně vypracujeme návrh na rozmístění jednotlivých drah do Vámi určeného prostoru.

  • Nabízíme Vám záruku nejnižší ceny na trhu.

Obecné informace

PIT-PAT neboli biliard-golf je velmi rozšířen v sousedních zemích, zejména v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Belgii a Holandsku. V těchto zemích je to sport velmi oblíbený, hrají ho všechny věkové kategorie. Vznikl v roce 1984 v Německu a jako autoři této hry jsou uváděni bratři Wagnerové z Ingolstadtu.

Technické informace

Rozměry drah jsou předepsané: délka 2.45m, šířka 0.4m, šířka kruhu 0.8m a výška stolu je 0.78m. Jednotlivé dráhy jsou vyrobeny z úhlového železa profil 60/40/5 a podstavce z ocelových jaklů. V těchto rámech budou použity hrací desky o síle minimálně 15mm. Tyto desky jsou ekologicky nezávadné a neobsahují azbest. Jsou vyrobeny ze směsi cementu, buničiny a polymerových vláken a mají přírodní světlešedou barvu.

Na deskách budou pevně ukotveny překážky různé obtížnosti. Kovové překážky budou pozinkované a budou mít povrchovou úpravu komaxitem v barevném odstínu RAL dle Vašich požadavků. Rámy budou mít povrchovou úpravu žárovým zinkováním. Na přání zákazníka se mohou rámy za příplatek opatřit i barevným nátěrem či komaxitem.

Jednotlivé dráhy mají pevnou a stabilní konstrukci, která se na pevno kotví buď k dlažbě, nebo do betonových patek. Konstrukce je s rámem dráhy spojena nivelizačním zařízením pro snadnější vyrovnání. Jednotlivé dráhy budou očíslované a bude označeno základní pole.

Rozpis drah:

1. Klíny (modrá) 10. Koš (modrá)
2. Kosočtverec (červená) 11. Schránka (zelená)
3. Pyramida (zelená) 12. Hráz (zelená)
4. Příčky (červená) 13. Looping (zelená)
5. Rozcestí (zelená) 14. Přímá
6. Terč (červená) 15. Příčka a skok (zelená)
7. Slalom (žlutá) 16. Smyčka (zelená)
8. Skok s klíny (zelená) 17. Trubka (modrá)
9. Šikminy (červená) 18. Kuželky (zelená)